Atrakcje, jakie możemy znaleźć w Poznaniu

Atrakcje w Poznaniu

Każdego roku Poznań przyciąga setki tysięcy turystów. To miasto przyciąga młodych ludzi piękną architekturą oraz ciekawą, bogatą historią i życiem nocnym, a biznesmenów zachęca do otwierania nowych lokali i niezwykłych miejsc, w których można się dobrze bawić. Jednak najlepsze jest to, że nie trzeba wydawać ani złotówki na atrakcje, aby w Poznaniu dobrze się bawić i miło spędzić czas! Polecamy 10 miejsc godnych uwagi, które możesz zwiedzić.

Atrakcje turystyczne Poznania

Obowiązkowe atrakcje, które warto zwiedzić podczas pobytu w Poznaniu to:

  • Koziołki na ratuszowej wieży,
  • Rogalowe Muzeum,
  • ZOO – Ogród Zoologiczny,
  • Palmiarnia Poznańska,
  • Termy i jezioro Maltańskie,
  • Muzeum Instrumentów Muzycznych,
  • Ostrów Tumski,
  • Muzeum Historii Miasta Poznania,
  • Muzeum Uzbrojenia,
  • Muzeum Narodowe w Poznaniu.

Nietypowe atrakcje w Poznaniu

Centrum Szyfrów Enigma opowiada o mniej znanych sukcesach polskich matematyków. Upowszechnia ją i osadza w historii światowych przemian kryptograficznych i technologicznych. Prowadzi działalność edukacyjną, kulturalną i naukową oraz ożywia społeczną działalność centrum miasta. Centrum Szyfrów Enigma to marka Centrum Dziedzictwa Poznania, miejskiej instytucji kultury. Zgodnie z hasłem – „Prawdziwe historie. Wyzwanie dla umysłu” – na nowoczesnej multimedialnej wystawie opowiadamy historię polskich kryptografów Mariana Rejewskiego, Henryka Zygalskiego i Jerzego Różyckiego, którzy złamali kod niemieckiej Enigmy. Pragniemy dalej upowszechniać i popularyzować tę mało znaną historię, ponieważ wkład polskich matematyków w zwycięstwo aliantów w II wojnie światowej jest wciąż mało znany lub całkowicie zapomniany.

Wzdłuż Jeziora Maltańskiego porusza się popularna kolejka parkowa „Maltanka” o łącznej długości ok. 3,8 km, którą można dojechać do nowego ogrodu zoologicznego. Z kolejki możemy skorzystać codziennie od końca kwietnia do września. W niektóre weekendy każdego miesiąca pociąg jest ciągnięty przez historyczną lokomotywę parową Borsig z 1925 roku, znaną również jako Agusia. Aby lokomotywa parowa mogła poprowadzić pierwszy pociąg o godzinie 10:00, musi ruszyć o godzinie 02:30. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne odpowiedzialne za „Maltankę” organizuje również przejazdy zabytkowymi tramwajami i autobusami. Autobus posiada nagłośnienie i kursuje w soboty, niedziele i święta od końca kwietnia do końca września.

Atrakcje dla par w Poznaniu

Zamek Cesarski – Polska nie ma cesarza, a przynajmniej własnego. Jednak władca niemiecki Wilhelm II upodobał sobie Poznań i założył tu własną rezydencję. Budynek przez lata pełnił wiele funkcji, między innymi był siedzibą uniwersytetu, do którego uczęszczali naukowcy, którzy złamali niemiecki kod Enigmy. Obecnie mieści się w nim dom kultury, teatr i muzeum Powstania Poznańskiego.

Ostrów Tumski to świetne miejsce na spacer dla miłośników historii. To ostatnia wyspa na Warcie. Mieści się tam Katedra Poznańska. Pochowani są tu także nasi pierwsi władcy i królowie – Mieszko I, Bolesław Chrobry, Mieszko II i Kazimierz Odnowiciel.

Park Cytadela to największy park w Poznaniu o powierzchni około 100 hektarów i powstał w latach 1963-1970 na miejscu dawnego zamku Vignari. Znajdują się tam dwa muzea, Pomnik Bohaterów, Amfiteatr, Ogród Różany, Zabytkowy Dąb i Dzwon Pokoju i Przyjaźni Między Narodami.

Inne ciekawe miejsca w Poznaniu

Stary Browar to centrum handlowe oferujące coś więcej niż tylko zakupy. Poza funkcją handlową Stary Browar pełni również rolę centrum kulturalno-edukacyjnego. Oferuje wiele imprez, seminariów, koncertów, pokazów i konferencji. To ciekawe miejsce zachwyca oryginalnym wystrojem. Jej przestrzenie zdobią instalacje i rzeźby światowej sławy artystów. Ceglane wykończenie sprawia, że ​​jest atrakcją turystyczną od pokoleń.

Osoby chcące odpocząć nad wodą powinny udać się do Term Maltańskich. To największe centrum sportowo-rozrywkowe w Polsce, położone nad jeziorem Malta. Na terenie obiektu znajduje się między innymi aquapark z licznymi zjeżdżalniami, basen olimpijski, rekreacyjny i ze słoną wodą, a także sauny i jacuzzi.

Palmiarnia Poznańska zlokalizowana jest w Parku Wilsona w Poznaniu. To ważna atrakcja turystyczna, której nie można przeoczyć. W ogrodzie botanicznym występuje około 1100 gatunków roślin lądowych i 50 gatunków roślin wodnych, a także 170 gatunków ryb.
Odkryj urok Poznania, a potem odpocznij w wyjątkowym stylu odkrywając domki holenderskie i ich zalety.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Na czasie

Polecane

Korzyści związane z automatyzacją w nawożeniu roślin!

Korzyści związane z automatyzacją w nawożeniu roślin!

Automatyzacja nawożenia roślin to nowoczesne rozwiązanie, które przyczynia się do optymalizacji procesów uprawowych i zwiększenia efektywności produkcji rolniczej. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, możliwe jest dokładne

zdrowie pracownika

Zdrowie pracownika – jak o nie dbać?

W dzisiejszych czasach zdrowie pracownika staje się coraz ważniejszym tematem zarówno dla pracodawców, jak i dla samych zatrudnionych. Dbając o zdrowie psychiczne i fizyczne, możemy