Co robić latem w Poznaniu?

Lato w Poznaniu

Zbliżające się wakacje pozwolą odpocząć i nabrać sił po wyjątkowo ciężkim roku szkolnym. Dlatego jeśli nie masz planów podróży, warto odwiedzić miasto Poznań. Wakacje w mieście też mogą być udane! Stolica Wielkopolski zapewnia ogromna kolekcja letnich atrakcji.

Jak fajnie spędzić czas latem w Poznaniu?

Dla osób, które chcą pożytecznie i pozytywnie wykorzystać wolny czas istnieje kilka ciekawych atrakcji.

Odwiedzić Nocny Targ Towarzyski – Hala Towarzyska to nowa inicjatywa na mapie Poznania, która od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Mieści się przy ul. Kolejowej 23, a w dawnej Hali Taboru. Jego industrialne wnętrze poprzecinane jest torami kolejowymi. Jej założyciele czerpią inspirację z azjatyckich bazarów. Sala towarzyska jest otwarta w każdy czwartek, piątek, sobotę i niedzielę. Każdy z tych dni ma inną tematykę. W czwartki odbywają się talk-show lub kino letnie. Piątek i sobota to Nocny Targ Towarzyski, można powiedzieć, że jest to co tygodniowy festiwal jedzenia i muzyki. Od 18:00 do 4:00 czekają na Was koncerty, food trucki i kilku wystawców. Niedziela to dzień odpoczynku pod hasłem śniadania towarzyskiego, od 10:00 do 20:00.

Skorzystać z wydarzeń kulturalnych – Lato w Poznaniu nie oznacza nudy, wręcz przeciwnie! W całym mieście organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych, na które zapraszani są wszyscy, zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Gran Turismo, film i muzyka #NaWolnym, koncerty muzyki klasycznej, festiwal animatorów, X Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku – to tylko niektóre propozycje. W letnie wieczory zapraszamy na kino letnie do Starego Browaru, Hali Towarzyskiej czy Hotelu Edison.

Plaże miejskie w Poznaniu

Zrelaksować się na leżaku, odprężyć w hamaku, zjeść pyszną przekąskę lub zagrać w siatkówkę plażową na specjalnie przygotowanym boisku? Miłośników wypoczynku i aktywnego wypoczynku zapraszamy do zapoznania się z licznymi atrakcjami, jakie oferuje latem miasto Poznań.

Już nie musisz wyjeżdżać za miasto, aby się opalać, ćwiczyć, orzeźwić zimnym napojem w upalny dzień czy spędzać wolny czas z przyjaciółmi. Wiele imprez plenerowych odbywa się na miejskich plażach, więc te miejsca będą tętnić życiem przez całe lato! Miejska plaża i plac zabaw są otwarte od 9:00 do 22:00 przez cztery miesiące lata.

Plaża miejska:

  • Plaża Miejska Szeląg,
  • Plaża miejska Chwaliszewo,
  • Plaża Miejska Rataje,
  • Plaża Miejska Wilda.

Wypożyczenie rowerów w Poznaniu

W Poznaniu działa kilka komercyjnych wypożyczalni rowerów, głównie dla turystów i na dłuższe wyjazdy rekreacyjne. Dla mieszkańców, którzy chcą szybko poruszać się po centrum miasta, lepszym pomysłem będzie skorzystanie z rowerów miejskich. Jest to bardzo fajny sposób na aktywne spędzenie czasu i szybsze przemieszczanie się po mieście.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na czasie

Polecane

Czym są targi Rybomania?

Czym są targi Rybomania?

Rybomania to jedne z najważniejszych wydarzeń wędkarskich w całej Europie. Cechą charakterystyczną tego wydarzenia jest fakt, że odbywa się w kilku miastach Polski. Na targach

Lato w Poznaniu

Co robić latem w Poznaniu?

Zbliżające się wakacje pozwolą odpocząć i nabrać sił po wyjątkowo ciężkim roku szkolnym. Dlatego jeśli nie masz planów podróży, warto odwiedzić miasto Poznań. Wakacje w

Kluby w Poznaniu

Jakie są najlepsze kluby w Poznaniu?

Poznań to miasto położone w zachodniej Polsce. Charakteryzuje się niepowtarzalnym klimatem, wszechobecną kulturą i zabytkami, których nie można przegapić. Dla wielu Poznań to miasto kojarzone

Remonty w Poznaniu

Kiedy skończą się remonty w Poznaniu?

Poznań już od dłuższego czasu pochłonięty jest w remontach. Nic więc dziwnego, że duża część turystów, aktualnie omija te rejony. Jak się okazuje, główne prace