Modernizacja przejść podziemnych przy PST: Prace w rejonie ulicy Kurpińskiego i Mieszka I

Modernizacja przejść podziemnych przy PST

Zarząd Dróg Miejskich kontynuuje prace związane z projektem „Rowerowe Piątkowo. Pakiet usprawnień przy PST” w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Obecnie trwają roboty w przejściach podziemnych w okolicy połączenia ulic Kurpińskiego i Mieszka I. Głównym celem jest wymiana nawierzchni w tych obszarach.

Zgodnie z planem, nawierzchnia dróg dojazdowych oraz część rowerowa przejść podziemnych zostaną zastąpione masą bitumiczną zamiast kostki. Ta zmiana pozwoli na lepsze oddzielenie ruchu rowerowego od pieszych, co zredukuje ryzyko potencjalnych kolizji. Dodatkowo, wyjazd z osiedli na Piątkowie na trasę rowerową wzdłuż PST będzie bardziej ułatwiony.

Podobne prace zostały już zrealizowane w okolicy ulicy Szymanowskiego. Całkowity koszt projektu wynosi około 420 000 złotych, a roboty planowane są do zakończenia przed końcem wakacji. Zarząd Dróg Miejskich konsekwentnie dąży do usprawnienia infrastruktury rowerowej i poprawy bezpieczeństwa w rejonie PST.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Na czasie

Polecane

poznań na weekend

Zwiedzanie Poznania na weekend

Poznań, miasto o bogatej historii i kulturowej różnorodności, jest idealnym miejscem na weekendowy wypad. Od Starego Rynku po malownicze okolice, Poznań kryje wiele atrakcji, które