Najbardziej prestiżowe uczelnie i uniwersytety w Poznaniu

uczelnie w Poznaniu

Poznań podobnie jak Wrocław, Warszawa czy Kraków ma do zaoferowania przyszłym studentom wiele znakomitych miejsc, w których można zdobyć potrzebną wiedzę, która w przyszłości na pewno przyda się do wykonywania wybranego zawodu. Student poza telefonem potrzebuje kilka przydatnych urządzeń, które pozwolą na naukę w tych czasach. Jednym z takich urządzeń są smartwatche. Outlet to idealne miejsce do zakupu tego urządzenia. Obecnie w Poznaniu mamy do czynienia z ośmioma uczelniami publicznymi i aż dwudziestoma uczelniami niepublicznymi. Są to między innymi takie szkoły jak: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Poznańska czy Akademia Wychowania Fizycznego.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Jest to jeden z najczęściej podawanych uniwersytet w różnorodnych rankingach w świecie nauki i rozwoju a także wśród polskich uczelni. Obecnie na tym uniwersytecie można kształcić się aż na 49 kierunkach a także można wybrać spośród 183 specjalności. Dostępne są także studia podyplomowe. Uczelnia im. Adama Mickiewicza zachęca bardzo unikalnymi kierunkami takimi między innymi jak: filologia bałtycka, hebrajska czy niderlandzka. Anglistyka ma wśród specjalizacji filologię południowoafrykańską albo celtycką.

Uniwersytet Przyrodniczy

Ta uczelnia ma do zaoferowania 26 kierunków dotyczących głównie leśnictwa, botaniki czy medycyny weterynaryjnej. Ale to nie wszystko. Szkoła ma w zanadrzu jeszcze takie kierunki jak dietetyka, polityka społeczna czy zarządzanie jakością żywności. Dla najlepszych studentów przewidziane są praktyki w Holandii, Francji, Anglii i USA.

Politechnika Poznańska

Można tu spotkać bardzo popularne ale równie ważne kierunki jak: informatyka, budownictwo, fizyka czy inżynieria materiałowa. Jest ich aż 28, a co roku uczelnia kształci od 15 tys. do 16 tys. studentów. Studenckich kół naukowych jest ponad czterdzieści. Można się też rozwijać bardziej w kierunku uczelnianym i uczestniczyć w konferencjach, wykładach czy prelekcjach. Ta uczelnia to nie tylko nauka ale i rozwijanie swoich pasji. Można zapisać się do chóru męskiego, Klubu Górskiego, Klubu Lotniczego a nawet Klubu Kajakowego.

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego

Studenci mogą rozwijać się tutaj w dwóch kierunkach, mają do wyboru dwa wydziały: Wychowania Fizycznego oraz Turystyki i Rekreacji. Działa tutaj 19 kół naukowych oraz sekcje AZS-u. Szkolenia i obozy sportowe mają miejsce głównie w dwóch ośrodkach w Chycinie i Ustroniu Morskim. Na uczelni prężnie działa Biuro Karier, dzięki któremu absolwenci szkoły nie muszą się martwić, że zostaną na lodzie i nie znajdą pracy. Nie ulega wątpliwości, że na tej uczelni jest też możliwość praktyk zagranicznych.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Na czasie

Polecane

Korzyści związane z automatyzacją w nawożeniu roślin!

Korzyści związane z automatyzacją w nawożeniu roślin!

Automatyzacja nawożenia roślin to nowoczesne rozwiązanie, które przyczynia się do optymalizacji procesów uprawowych i zwiększenia efektywności produkcji rolniczej. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, możliwe jest dokładne

zdrowie pracownika

Zdrowie pracownika – jak o nie dbać?

W dzisiejszych czasach zdrowie pracownika staje się coraz ważniejszym tematem zarówno dla pracodawców, jak i dla samych zatrudnionych. Dbając o zdrowie psychiczne i fizyczne, możemy