Najstarsze uczenie w Poznaniu

Najstarsze uczenie w Poznaniu

Początek października tradycyjnie wyznacza początek roku szkolnego. Podobnie jak w latach ubiegłych, żądni wiedzy studenci wrócili, aby uczyć się i rozwijać. Czy wiesz, którzy absolwenci uczelni jako pierwsi dostają wymarzoną pracę? Przedstawiamy Państwu najstarsze uczelnie w Poznaniu z wyjątkową historią i najlepszymi absolwentami.

Jakie uczelnie w Poznaniu wybrać?

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu – Założona w 1926 roku uczelnia jest zaawansowaną szkołą biznesu założoną przez Izbę Przemysłowo-Handlową. Obecna nazwa obowiązuje od 2008 roku, dzięki czemu najstarsza polska uczelnia ma na swoim koncie znakomitą uczelnię ekonomiczną. Warto dodać, że przez lata zajmował wysokie pozycje w rankingach – nie tylko dla języka polskiego, ale również dla języków obcych. Swoją renomę zawdzięcza wysokiej jakości kształceniu oraz pozycji jednego z liderów badań naukowych w dziedzinie nauk ekonomicznych. Uczelnia kładzie również duży nacisk na dobrą współpracę z firmami, a absolwenci, którzy ukończyli uczelnię mają dobry start w karierze.

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu – Kolejna uczelnia artystyczna dołączyła do naszego zestawienia najstarszych szkół wyższych. Poznańska Akademia Artystyczna powstała w 1919 roku jako Szkoła Zdobnictwa. Jest jedną z dwóch uczelni w Polsce o profilu artystycznym. Dwa lata później został znacjonalizowany i przemianowany na Narodowy Instytut Sztuk Dekoracyjnych i Przemysłu Artystycznego. W 1925 r. dyrektorem został uczeń Jana Matejki, Karol Zyndram Maszkowski. Okres świetności uczelnia przeżywała w okresie międzywojennym. To tutaj najwięksi artyści i projektanci uczą się i rozwijają swoje talenty. Obecnie uczelnia jest otwarta dla wszystkich miłośników sztuki, dlatego we współpracy z miastem działa galeria uniwersytecka i prowadzi warsztaty dla zainteresowanych.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Uniwersytet Poznański powstał 4 kwietnia 1919 roku dzięki staraniom członków Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Poznaniu. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest jedną z wiodących uczelni w Polsce. Tutaj możesz wybierać spośród 80 kierunków studiów. Jeszcze bardziej prestiżowy jest Uniwersytet Poznański, który od 2019 roku jest jedną z dziesięciu uczelni w Polsce posiadających status uczelni badawczej. Dzięki dofinansowaniu programów badawczych i współpracy z instytucjami naukowymi o wysokiej międzynarodowej renomie, uczelnia stała się ważnym ośrodkiem innowacji w Polsce.

Czy warto studiować w Poznaniu?

„Poznań przyciąga najlepsze umysły” – reklamują swoją uczelnię władze stolicy Wielkopolski. Jednocześnie oznaczają nie tylko osiągnięcia naukowe, ale także ludzi z pasją i zaangażowaniem. Witamy wszystkich, którzy szukają życia „know how”. Jednak ciekawe możliwości studiowania znajdziesz również w innych ośrodkach akademickich w regionie. Dodatkowo Poznań jest jednym z większych miast w Polsce, dlatego absolwenci szkół Poznańskich z pewnością znajdą pracę w swoim wymarzonym zawodzie. Bogata oferta atrakcji turystycznych, szczególnie wiosną i latem zachęca do studiowania w tym mieście.

Najpopularniejsze kierunki studiów w Poznaniu?

Według ogólnej liczby zgłoszeń od kandydatów najpopularniejsze kierunki studiów w Poznaniu na stacjonarne studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie to:

 • kierunek lekarski
 • psychologia, 
 • informatyka
 • inżynieria zarządzania
 • budownictwo
 • kierunek lekarsko dentystyczny,
 • automatyka i robotyka
 • prawo
 • filologia angielska
 • logistyka
 • weterynaria

Osoby, które decydują się na studiowanie w Poznaniu, mogą do woli wybierać w kierunkach studiów. Wszystko ze względu na zróżnicowaną ofertę jaką zapewniają nam szkoły wyższe dla przyszłych studentów.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Na czasie

Polecane

Korzyści związane z automatyzacją w nawożeniu roślin!

Korzyści związane z automatyzacją w nawożeniu roślin!

Automatyzacja nawożenia roślin to nowoczesne rozwiązanie, które przyczynia się do optymalizacji procesów uprawowych i zwiększenia efektywności produkcji rolniczej. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, możliwe jest dokładne

zdrowie pracownika

Zdrowie pracownika – jak o nie dbać?

W dzisiejszych czasach zdrowie pracownika staje się coraz ważniejszym tematem zarówno dla pracodawców, jak i dla samych zatrudnionych. Dbając o zdrowie psychiczne i fizyczne, możemy