Parki w Poznaniu, czyli miejsca gdzie warto przyjść na spacer


Poznań słynie z wielu pięknych parków oraz ogrodów. Warto zwiedzić je wszystkie, ponieważ każdy jest inny i można zobaczyć coś ciekawego. W wielu miejscach na ziemi, parki kojarzone są z niebezpieczeństwem po zmroku. Do takich miejsc często przyjeżdżają ludzie zajmujący się międzynarodowym transportem zwłok. Inaczej jest w Poznaniu i w całej Polsce – jest bezpiecznie.
Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Jest to miejsce dla każdego czy jesteś dzieckiem, czy osobą w podeszłym wieku warto się tutaj wybrać. Ogród Botaniczny jest placówką naukowo-dydaktyczną im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Ogród ten podzielony jest na kilka stref klimatycznych, gdzie zebrana jest roślinność niemal z całego świata. W tym miejscu również organizuję się liczne wystawy oraz wykłady.
Park Fryderyka Chopina

Ogród ten służy celom dydaktycznym oraz gospodarczym. Powstał on już na początku XVIII w. Obecnie powierzchnia parku wynosi 1,8ha i rośnie w nim wiele roślin, którym warto poświęcić swoją uwagę. Jest tutaj również popiersie przedstawiające Fryderyka Chopina.

Park CytadelaPark Cytadela to miejsce, które trzeba odwiedzić. Jest to park, który ma bardzo obszerną historię. Na terenie parku znajdują się dwa muzea przedstawiające uzbrojenie m.in. samoloty, pojazdy opancerzone czy nawet czołgi, oraz druga placówka gdzie ukazana jest wojenna historia Poznania.
Od kilkunastu lat organizuję się na terenie parku misteria pasyjne, przygotowane przez poznańską młodzież. W okresie wielkanocy misterium przygląda się wielu poznaniaków i nie tylko.
Teren ten jest idealny do spędzenia wolnego czasu z dziećmi. Jest tutaj wiele wolnej przestrzeni, dzięki której można jeździć na rolkach, rowerach, biegać.
To idealne miejsce na zorganizowanie pikniku z całą rodziną. Jest to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu z rodziną i znajomymi.

Park Sołacki


Park Sołacki to idealne miejsce, kiedy poszukujemy odpoczynku nad wodą, w środku miasta. Miejsce to ma dwa stawy które powstały przez spiętrzenie strumienia Bogdanka.
Rosną tutaj bardzo ciekawe rośliny takie jak choina kanadyjska, daglezja, czy cypryśnik błotny. Jest to miejsce gdzie również możemy się wybrać na rower czy spacer i odpocząć od zgiełku miasta.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na czasie

Polecane

Czym są targi Rybomania?

Czym są targi Rybomania?

Rybomania to jedne z najważniejszych wydarzeń wędkarskich w całej Europie. Cechą charakterystyczną tego wydarzenia jest fakt, że odbywa się w kilku miastach Polski. Na targach

Lato w Poznaniu

Co robić latem w Poznaniu?

Zbliżające się wakacje pozwolą odpocząć i nabrać sił po wyjątkowo ciężkim roku szkolnym. Dlatego jeśli nie masz planów podróży, warto odwiedzić miasto Poznań. Wakacje w

Kluby w Poznaniu

Jakie są najlepsze kluby w Poznaniu?

Poznań to miasto położone w zachodniej Polsce. Charakteryzuje się niepowtarzalnym klimatem, wszechobecną kulturą i zabytkami, których nie można przegapić. Dla wielu Poznań to miasto kojarzone

Remonty w Poznaniu

Kiedy skończą się remonty w Poznaniu?

Poznań już od dłuższego czasu pochłonięty jest w remontach. Nic więc dziwnego, że duża część turystów, aktualnie omija te rejony. Jak się okazuje, główne prace