Parki w Poznaniu, czyli miejsca gdzie warto przyjść na spacer


Poznań słynie z wielu pięknych parków oraz ogrodów. Warto zwiedzić je wszystkie, ponieważ każdy jest inny i można zobaczyć coś ciekawego. W wielu miejscach na ziemi, parki kojarzone są z niebezpieczeństwem po zmroku. Do takich miejsc często przyjeżdżają ludzie zajmujący się międzynarodowym transportem zwłok. Inaczej jest w Poznaniu i w całej Polsce – jest bezpiecznie.
Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Jest to miejsce dla każdego czy jesteś dzieckiem, czy osobą w podeszłym wieku warto się tutaj wybrać. Ogród Botaniczny jest placówką naukowo-dydaktyczną im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Ogród ten podzielony jest na kilka stref klimatycznych, gdzie zebrana jest roślinność niemal z całego świata. W tym miejscu również organizuję się liczne wystawy oraz wykłady.
Park Fryderyka Chopina

Ogród ten służy celom dydaktycznym oraz gospodarczym. Powstał on już na początku XVIII w. Obecnie powierzchnia parku wynosi 1,8ha i rośnie w nim wiele roślin, którym warto poświęcić swoją uwagę. Jest tutaj również popiersie przedstawiające Fryderyka Chopina.

Park CytadelaPark Cytadela to miejsce, które trzeba odwiedzić. Jest to park, który ma bardzo obszerną historię. Na terenie parku znajdują się dwa muzea przedstawiające uzbrojenie m.in. samoloty, pojazdy opancerzone czy nawet czołgi, oraz druga placówka gdzie ukazana jest wojenna historia Poznania.
Od kilkunastu lat organizuję się na terenie parku misteria pasyjne, przygotowane przez poznańską młodzież. W okresie wielkanocy misterium przygląda się wielu poznaniaków i nie tylko.
Teren ten jest idealny do spędzenia wolnego czasu z dziećmi. Jest tutaj wiele wolnej przestrzeni, dzięki której można jeździć na rolkach, rowerach, biegać.
To idealne miejsce na zorganizowanie pikniku z całą rodziną. Jest to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu z rodziną i znajomymi.

Park Sołacki


Park Sołacki to idealne miejsce, kiedy poszukujemy odpoczynku nad wodą, w środku miasta. Miejsce to ma dwa stawy które powstały przez spiętrzenie strumienia Bogdanka.
Rosną tutaj bardzo ciekawe rośliny takie jak choina kanadyjska, daglezja, czy cypryśnik błotny. Jest to miejsce gdzie również możemy się wybrać na rower czy spacer i odpocząć od zgiełku miasta.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Na czasie

Polecane

Korzyści związane z automatyzacją w nawożeniu roślin!

Korzyści związane z automatyzacją w nawożeniu roślin!

Automatyzacja nawożenia roślin to nowoczesne rozwiązanie, które przyczynia się do optymalizacji procesów uprawowych i zwiększenia efektywności produkcji rolniczej. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, możliwe jest dokładne

zdrowie pracownika

Zdrowie pracownika – jak o nie dbać?

W dzisiejszych czasach zdrowie pracownika staje się coraz ważniejszym tematem zarówno dla pracodawców, jak i dla samych zatrudnionych. Dbając o zdrowie psychiczne i fizyczne, możemy