Policja zatrzymuje Porsche na S-8 – efektem 5000 zł i 15 pkt karnych

Policja zatrzymuje Porsche

W dniu 19 lipca funkcjonariusze z grupy „Speed” zatrzymali do kontroli luksusowy pojazd marki Porsche, którym kierował 44-letni mieszkaniec Głogowa. Powód zatrzymania nie pozostawił wątpliwości – kierowca jechał z rażącym przekroczeniem prędkości. Na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 120 km/h, jego samochód osiągnął prędkość 202 km/h!

Niestety, to nie była jedyna uwaga, którą zaważyła na wysokość kary kierowcy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że ma on już na swoim koncie wcześniejsze wykroczenie związane z przekroczeniem prędkości. To spowodowało, że musiał on zostać rozliczony w warunkach recydywy. Skutki były surowe – kierowca otrzymał mandat w wysokości 5000 złotych oraz 15 punktów karnych.

Ta historia jest przestrogą dla wszystkich kierowców. Przekraczanie prędkości to nie tylko ryzyko dla własnego bezpieczeństwa, ale także poważne konsekwencje prawne. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie przepisów i odpowiedzialna jazda na drogach.

Wyruszając w podróż, pamiętajmy o przestrzeganiu ograniczeń prędkości oraz innych zasad bezpieczeństwa. Nie zapominajmy, że na drodze liczy się nie tylko nasze życie, ale także życie innych uczestników ruchu. Zachowajmy ostrożność i odpowiedzialność za kierownicą, by uniknąć podobnych sytuacji. Razem możemy uczynić nasze drogi bezpiecznym miejscem dla wszystkich.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Na czasie

Polecane