Poznań wymienia przystanki autobusowe i planuje nowe inwestycje

Poznań wymienia przystanki autobusowe
fot. MPK Poznań Sp. z o.o. - Facebook

Poznań kontynuuje modernizację i rozbudowę sieci przystanków autobusowych, z planem przeznaczenia blisko dwóch milionów złotych na ten cel w bieżącym roku. Inwestycje obejmą przede wszystkim przystanki zlokalizowane przy szkołach, gdzie bezpieczeństwo najmłodszych jest szczególnie istotne – informuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W tym roku użytkownicy otrzymają lub już otrzymali do dyspozycji łącznie szesnaście platform przystankowych wraz z wiatami oraz dogodnymi dojściami do istniejących ciągów pieszych w dziesięciu lokalizacjach. Dodatkowo, na ulicy Umińskiego powstanie nowy skwer – dodaje Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Wszystkie lokalizacje zostały wcześniej omówione z radami osiedli. Przystanki na ul. Literackiej, Umultowskiej, Sarmackiej i Stoińskiego zostały już przebudowane, z uwzględnieniem poprawy zatok przystankowych oraz dodatkowych udogodnień dla pasażerów. Również przystanki w obrębie ronda Śródka przeszły częściową modernizację.

W najbliższym czasie planowane jest wymienienie lub modernizacja przystanków Dziedzicka, Gospodarska, Os. Dębina, Prząśniczki, Robocza oraz Instytut Genetyki, które mają kosztować około 1 mln zł. Ponadto, powstaną trzy nowe przystanki przy ulicy Strzeszyńskiej (Instytut Genetyki oraz dwie na ulicy Strzeszyńskiej). Zgodnie z sygnałami od Czytelników, wskazana jest również budowa peronu przystankowego przy Galerii Arkada, ul. Obornickiej, przed rondem Obornickim.

Poznań stale rozwija swoją infrastrukturę przystankową, dążąc do poprawy komfortu i wygody podróżowania dla mieszkańców.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Na czasie

Polecane