Co robić w Poznaniu z dzieckiem?

Co robić w Poznaniu z dzieckiem?

Wizytówką Poznania jest ogromne jezioro rekreacyjne, ale można też zanurzyć się w kolorowych kamienicach starego miasta. Ogromna legenda tego miasta i symbole z pewnością robią wrażenie na turystach. Atrakcje dla dzieci w Poznaniu są świetne i warte uwagi, ale weekend to zdecydowanie za mało. Stolica Wielkopolski to miasto bogate w zabytki, które można zwiedzać wspólnie z dziećmi.

Co robić z dzieckiem w Poznaniu zima?

Jak się okazuje, możliwości turystycznych jest tu wiele nawet zimą. Można udać się na Stary Rynek, aby spotkać kozy, upiec rogalik świętomarciński lub oddać się interaktywnej rozrywce. Przedstawiamy więc kilka ciekawych propozycji na spędzenie czasu z dzieckiem w Poznaniu zimą.

Malta SKI – Na szczycie listy nie może zabraknąć Narciarskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Malta, który znajduje się nad brzegiem Jeziora Maltańskiego, jednego z symboli miasta. Malta Ski Poznań to dwa tereny narciarskie położone na kopcu Wolności. Duży wyciąg ma 150 metrów długości i jest obsługiwany przez dwa wyciągi: krzesełkowy i orczykowy. Mniejszy stok o długości 30 metrów służy do nauki jazdy i jest obsługiwany przez wyciąg talerzykowy. Ze stoków można korzystać również wtedy, gdy nie ma śniegu. Wszystko dzięki sztucznemu naśnieżeniu.

Rogalowe Muzeum – Poznańskie zwiedzanie nie może obejść się bez Rogala Świętomarcińskiego. Dziś to jedno z najsłynniejszych polskich wypieków, chronione unijnym certyfikatem dopuszczającym go do wypieku tylko w Wielkopolsce według ścisłych wytycznych. Prawdziwą frajdą dla dzieci jest możliwość poznania tajników przepisu i wykonania własnych rogali. W świetnej zabawie poznacie też kilka gwarowych zwrotów czy historię miasta przedstawioną w animacji „Rogalowa Historia Poznania”.

Blubry – Multimedialne ekrany, półtorametrowa makieta poznańskiego ratusza, ruchome figury i efekty specjalne takie jak wiatr, mgła, światło lasera czy zapach. Można spróbować nowości i poczuć ducha starego Poznania. Przy pomocy okularów 3D można obejrzeć murale o łącznej powierzchni 700 metrów kwadratowych przedstawiające historię dawnego Poznania. W sali z ekranami multimedialnymi można dowiedzieć się, skąd pochodzą koziołki grające z wieży ratusza, a także posłuchać charakterystycznej poznańskiej gwary. Zajęcia trwają 30 minut, podczas których można przeżyć wiele niezapomnianych emocji.

Co robić z dzieckiem w Poznaniu latem?

Okazuje się, że zasoby turystyczne Poznania są tak różnorodne, jak jego mieszkańcy. W tym mieście znajdziemy atrakcję w każdą pogodę i na każdą porę roku. Jeśli więc kończą wam się pomysły na weekend, gorąco polecamy wypad do Poznania, zwłaszcza w nadchodzący długi weekend majowy

Stary Rynek i trykające koziołki – Na stary rynek należy wybrać się jeszcze przed południem. Na środku Starego Rynku znajduje się renesansowy ratusz, w którym od 1551 roku w południe wpadają na siebie słynne poznańskie koziołki. Stary Rynek to także idealne miejsce na kulinarną wycieczkę po Poznaniu.

ZOO Poznań – Wizyta w zoo to zawsze świetny pomysł na rodzinny spacer. Poznańskie Zoo podzielone jest na dwie części – Stare Zoo – z bezpłatnym wstępem oraz niezwykle nowoczesne Nowe Zoo, które zajmuje powierzchnię 117 hektarów. W sumie zobaczysz ponad 2500 zwierząt z 368 gatunków.

Palmiarnia – Palmiarnia w Poznaniu to idealne uzupełnienie ogrodu zoologicznego. To największy tego typu obiekt w Polsce, więc jest to idealne miejsce dla rodzin, które chcą pokazać swoim pociechom, jak wyglądają tropiki, roślinność i egzotyczne ryby.

Malta – Ta najbardziej rekreacyjna okolica Poznania położona jest nad brzegiem Jeziora Maltańskiego, oferuje wesołe rozrywki zarówno latem, jak i zimą.

Termy Maltańskie – Kolejna solidna atrakcja Malty. Wodna zabawa to jedno z ulubionych zajęć dzieci, a oferta Term Maltańskich zadowoli zarówno dzieciaki poszukujące wodnego placu zabaw, jak i dorosłych spragnionych dużej dawki adrenaliny lub odpoczynku.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Na czasie

Polecane