Remonty na Starym Rynku – zmiany i opóźnienia

Remonty na Starym Rynku
fot. Robert Woźniak

W Poznaniu trwają prace remontowe na Starym Rynku, które miały zakończyć się w listopadzie, ale termin ten został przesunięty. Kostka brukowa na starówce stale się powiększa, odmieniając wygląd centrum miasta.

Aktualny etap prac

Rozpoczęte w 2017 roku prace w ramach Projektu Centrum miały początkowo zakończyć się w 2020 roku, ale termin ten był kilkakrotnie przesuwany. Ostatnia zapowiedź mówiła o zakończeniu remontu Starego Rynku do 20 listopada 2023 roku, ale i ten termin nie został dotrzymany. Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, wyraził przekonanie, że cała płyta Starego Rynku wraz z oświetleniem i uliczkami dochodzącymi do niego zostanie ukończona do końca roku​​.

Nowy termin zakończenia remontów

Prace remontowe nie ograniczają się tylko do Starego Rynku. Zostały one również wydłużone na placu Wolności oraz na ulicach 27 Grudnia, Kantaka i Gwarnej. Według najnowszych planów, remont ma zakończyć się w czerwcu 2024 roku. Mimo opóźnień, prace postępują, a mieszkańcy i turyści mogą obserwować, jak stopniowo zmienia się wygląd historycznego centrum Poznania​​.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Na czasie

Polecane