Są już wyniki rekrutacji do szkół w Poznaniu! Popularne kierunki

wyniki rekrutacji do szkół w Poznaniu

W roku szkolnym 2023/2024 Miasto Poznań przygotowało aż 12 207 miejsc dla absolwentów szkół podstawowych, co przewyższa liczbę absolwentów z Poznania w roku 2023 o blisko 4500 miejsc.

Wyniki rekrutacji wskazują na dużą popularność szkół w Poznaniu. Łącznie złożono 15 009 wniosków, z czego najwięcej, aż 10 415, dotyczyło przyjęcia do liceów ogólnokształcących. Wśród kandydatów były również 9 072 osoby starające się o miejsce w technikum oraz 3 252 kandydatów do szkoły branżowej I stopnia. Spośród wszystkich wniosków, do wybranych szkół zakwalifikowało się 13 289 uczniów, a liczba niezakwalifikowanych kandydatów wyniosła 1133.

Najpopularniejsze szkoły i oddziały w tegorocznej rekrutacji to: XXVIII LO, XV LO, XXXI LO oraz IV LO. Wśród popularnych kierunków znalazły się m.in.: klasa biologiczno-językowa w XV Liceum Ogólnokształcącym, technik programista w Technikum Komunikacji, klasa psychologiczno-pedagogiczna w XV Liceum Ogólnokształcącym, technik programista w Technikum Łączności oraz klasa medyczna w IV Liceum Ogólnokształcącym.

Aktualnie pozostaje 916 wolnych miejsc, a 24 lipca poznamy liczbę kandydatów, którzy potwierdzili swoją wolę przyjęcia do szkoły oraz ilość miejsc, które nie zostały wybrane przez kandydatów. Te informacje umożliwią Miastu Poznań podjęcie decyzji dotyczących uruchomienia dodatkowych oddziałów. Przez ostatnie lata, średnio 10% kandydatów zakwalifikowanych do liceów ogólnokształcących oraz 20% kandydatów zakwalifikowanych do techników i szkół branżowych nie potwierdzało woli przyjęcia do szkoły.

Warto podkreślić, że wybór preferencji szkół i oddziałów ma kluczowe znaczenie dla zakwalifikowania się do wybranej placówki edukacyjnej. Po zweryfikowaniu listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych po 24 lipca, Miasto Poznań wraz z Powiatem Poznańskim i dyrektorami szkół podejmie decyzje dotyczące ewentualnego uruchomienia dodatkowych oddziałów.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Na czasie

Polecane

poznań na weekend

Zwiedzanie Poznania na weekend

Poznań, miasto o bogatej historii i kulturowej różnorodności, jest idealnym miejscem na weekendowy wypad. Od Starego Rynku po malownicze okolice, Poznań kryje wiele atrakcji, które