Średnia Jakość Powietrza w Poznaniu – Zakaz Palenia Węglem i Drewnem!

Średnia Jakość Powietrza w Poznaniu - Zakaz Palenia Węglem i Drewnem!

Poniedziałek, 26 lutego, przynosi mieszkańcom Poznania średnią jakość powietrza. Choć można swobodnie przebywać na zewnątrz, obowiązuje zakaz korzystania ze źródeł ciepła wykorzystujących paliwa stałe. Według danych zamieszczonych na miejskiej stronie Atmosfera dla Poznania, prognoza na dalszą część dnia wskazuje na 61 µg/m³ pyłów PM 10 zawieszonych w powietrzu. Jest to niewielkie przekroczenie poziomu dopuszczalnego, wynoszącego 50 µg/m³. Zgodnie z komunikatem, w takiej sytuacji można przebywać na zewnątrz, jednakże od godziny 0:01 do 23:59 obowiązuje zakaz palenia węglem i drewnem.

Pomiary jakości powietrza w Warszawie!

Warto zaznaczyć, że opłata za przejazd środkami lokalnego transportu zbiorowego Miasta Poznania pozostaje zgodna z taryfikatorem. Niedawne pomiary stacji Dąbrowskiego i Szwajcarskiej wskazały na 64 µg/m³ i 63 µg/m³ odpowiednio, co wskazuje na lekkie przekroczenie dopuszczalnych norm. W tym roku kalendarzowym odnotowano już 3 dni z przekroczeniem dopuszczalnych poziomów pyłów PM 10. Mimo że jakość powietrza nie jest idealna, przestrzeganie zakazu palenia węglem i drewnem może pomóc w ograniczeniu emisji zanieczyszczeń. Jest to ważne działanie mające na celu poprawę stanu środowiska i zdrowia mieszkańców. Pomimo aktualnych warunków, istotne jest ciągłe monitorowanie jakości powietrza oraz podejmowanie działań mających na celu jej poprawę.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Na czasie

Polecane

poznań na weekend

Zwiedzanie Poznania na weekend

Poznań, miasto o bogatej historii i kulturowej różnorodności, jest idealnym miejscem na weekendowy wypad. Od Starego Rynku po malownicze okolice, Poznań kryje wiele atrakcji, które