Stary Rynek w Poznaniu zyskuje klimatyczne oświetlenie

Stary Rynek w Poznaniu zyskuje klimatyczne oświetlenie
fot. poznan.pl

Stary Rynek w Poznaniu od soboty(02.12) świeci dzięki nowoczesnemu, klimatycznemu oświetleniu, które podkreśla historyczny charakter tego wyjątkowego miejsca.

Rozświetlenie historycznego centrum

W sobotę na Starym Rynku w Poznaniu po raz pierwszy zapłonęły nowe lampy, wprowadzając świeży klimat na to historyczne miejsce. Latarnie rozmieszczone w drugiej linii oświetleniowej, bliżej środka rynku, oraz iluminacje budynków zyskają oświetlenie o różnych temperaturach barwowych, które będą dostosowane do wieku budowli. Im starszy budynek, tym cieplejsza będzie barwa światła. Jest to innowacyjne podejście, które pozwala na jeszcze lepsze podkreślenie historycznego charakteru Rynku​​.

Kolejne etapy modernizacji oświetlenia

Obecnie na południowej i zachodniej stronie Rynku działa już piętnaście lamp, świecących od 16 do 7 rano. Na pierzejach północnej i wschodniej zaplanowano postawienie kolejnych słupów latarniowych. Projekt ten jest stopniowo wdrażany, udostępniając mieszkańcom i turystom coraz więcej przestrzeni na starorynkowej płycie. Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, podkreśla, że całe oświetlenie Starego Rynku będzie spójne i uporządkowane, co jeszcze bardziej uatrakcyjni to znaczące miejsce w Poznaniu​​.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Na czasie

Polecane