Wykolejenie pociągu towarowego na Starołęce w Poznaniu: Przejazd kolejowy zablokowany

Wykolejenie pociągu towarowego na Starołęce
fot. IG: poznan_moment

Incydent miał miejsce w Poznaniu na Starołęce, gdzie pociąg towarowy PKP Cargo wykoleił się na przejeździe kolejowym. Skutkiem zdarzenia było zablokowanie ruchu drogowego oraz kolejowego. Jakie okoliczności doprowadziły do wykolejenia i jakie były skutki tego zdarzenia?

Wykolejenie pociągu towarowego

W czwartek, 24 sierpnia, po godzinie 13, doszło do niebezpiecznego incydentu na Starołęce w Poznaniu. Pociąg towarowy PKP Cargo wypadł z torów na przejeździe kolejowym, tworząc zagrożenie dla osób oraz ruchu drogowego w okolicy. Pociąg jechał w kierunku stacji Poznań Górczyn, kiedy nastąpiło wykolejenie, skutkiem czego było zablokowanie przejazdu. W wyniku wykolejenia, normalne funkcjonowanie ruchu zarówno drogowego, jak i kolejowego, zostało zakłócone. Policjanci natychmiast zajęli się organizacją objazdów dla kierowców, którzy byli zmuszeni do szukania alternatywnych tras, ponieważ przejazd przez torowisko był niemożliwy. Wprowadzone utrudnienia miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu. Okolicznie utrudnienia były odczuwalne, a pociąg jadący w kierunku stacji Poznań Górczyn utknął na torowisku, zmuszając do interwencji odpowiednich służb. Według wstępnych ustaleń przyczyną wykolejenia było zapadnięcie się torowiska.

Przywracanie normalności

Przez kilka godzin przejazd kolejowy na Starołęce pozostawał zablokowany z powodu wykolejenia pociągu towarowego. Sytuacja wymagała natychmiastowego działania, aby usunąć pociąg z torów i ocenić szkody. Około godziny 16 przejazd kolejowy stał się ponownie przejezdny. Ta sytuacja przypomina o konieczności zachowania ostrożności na przejazdach kolejowych.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Na czasie

Polecane