Zabytki Poznania, czyli co musisz odwiedzić będąc tutaj
Jak wiemy Poznań to miejsce wielu wydarzeń historycznych ważnych i ważniejszych. To tutaj działy się wydarzenia, które zapisały się na kartach historii i wspominamy je do dzisiaj.
Nie można tutaj również pominąć wspaniałych budowli, które do dzisiaj zachowały się będąc świadkami wielkiej historii.
Takim obiektem na pewno jest Ratusz, który znajduję się na starym rynku. Jest to atrakcja turystyczna, do której wybierają się dzieci ze żłobka w Swarzędzu. Jest to chyba jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli w Polsce łącznie ze starym rynkiem.
Budowla ta miała bujną przeszłość. Jego początki sięgają już 2 połowy VIII wieku, również budynek ma za sobą pożar, na szczęście odbudowano ten zabytek przez architekta Jan Babtestę Quadro, dzięki czemu do dziś możemy się cieszyć renesansowym wyglądem ratusza. Ciekawostką jest również to, że jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli w poznaniu są koziołki, które właśnie znajdują się na ratuszu i codziennie o godzinie 12:00 możemy je zobaczyć.
Jeśli już jesteśmy przy ratuszu, warto również wspomnieć tutaj o domkach budniczych, które znajdują się po południowej stronie ratusza. Te budowle są bardzo charakterystyczne, ponieważ wyróżniają się kolorowymi ścianami, które przyciągają wzrok każdego turysty. Taki układ budowli nazywa się kamieniczkami budników.

Co warto zwiedzić w Poznaniu?

Zamek Cesarski jest to również bardzo ciekawa i charakterystyczna budowla w naszym mieście. Jest to ostatnia taka i najmłodsza rezydencja monarsza w Europie. Zamieszkiwał w niej Wilhelm II. Zamek ten przypomina budowle wzniesione jeszcze w średniowieczu.
Po pierwszej wojnie światowej budynek ten stał się siedzibą Uniwersytetu Poznańskiego.
Zamek ten był również w czasie II wojny światowej przebudowany na rezydencję Hitlera.
W tym budynku również miało miejsce ważne wydarzenie, jakim było złamanie kodu niemieckiej maszyny “Enigma”, przez studentów z wydziału matematycznego.
Zamek ten można zwiedzać codziennie od 10:00 do 21:00
Fara Poznańska jako najbardziej okazała barokowa budowla w Polsce. Jej początki sięgają 1651 roku, gdzie zaczęto budowę która trwała pół wieku. Jej wnętrze zapiera dech w piersiach, gdzie zachwyca bogactwem i przepychem.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na czasie

Polecane

Czym są targi Rybomania?

Czym są targi Rybomania?

Rybomania to jedne z najważniejszych wydarzeń wędkarskich w całej Europie. Cechą charakterystyczną tego wydarzenia jest fakt, że odbywa się w kilku miastach Polski. Na targach

Lato w Poznaniu

Co robić latem w Poznaniu?

Zbliżające się wakacje pozwolą odpocząć i nabrać sił po wyjątkowo ciężkim roku szkolnym. Dlatego jeśli nie masz planów podróży, warto odwiedzić miasto Poznań. Wakacje w

Kluby w Poznaniu

Jakie są najlepsze kluby w Poznaniu?

Poznań to miasto położone w zachodniej Polsce. Charakteryzuje się niepowtarzalnym klimatem, wszechobecną kulturą i zabytkami, których nie można przegapić. Dla wielu Poznań to miasto kojarzone

Remonty w Poznaniu

Kiedy skończą się remonty w Poznaniu?

Poznań już od dłuższego czasu pochłonięty jest w remontach. Nic więc dziwnego, że duża część turystów, aktualnie omija te rejony. Jak się okazuje, główne prace