Gdzie w Poznaniu warto wybrać się na zakupy?

Gdzie w Poznaniu warto wybrać się na zakupy?

Gdzie robić zakupy w Poznaniu? Takich miejsc jest wiele, ale lepiej wybrać się do jednego z wielu centrów handlowych w Poznaniu. Znajdziemy tam sklepy różnych marek i firm, z szerokim asortymentem towarów dzięki czemu mamy największy wybór. Poza sklepami w każdym centrum handlowym znajduje się strefa, w której można odpocząć przy kawie i ciastku. Niektóre z nich mają punkty usługowe, a nawet kina.

Do jakiej galerii w Poznaniu warto się wybrać?

Centrum Kultury i Sztuki Stary Browar – Jest najpopularniejszą galerią w Poznaniu i jedną z nielicznych ekskluzywnych galerii w Polsce. Wielokrotnie wymieniane jako najlepsze centrum handlowe w Europie. Stworzony od podstaw przez Grażynę Kulczyk, powstał jako centrum sztuki, biznesu i kultury. Oprócz sklepów drogich marek odbywają się tutaj bardzo ciekawe wydarzenia kulturalne związane ze sztuką, modą i nowoczesnym biznesem. Jeśli chodzi o konsumentów, centrum to z pewnością zaspokoi potrzeby większości, którzy stawiają na drogie i wyszukane sklepy.

Galeria Malta – Położona nad Jeziorem Maltańskim galeria niegdyś była jedną z najpopularniejszych w mieście. Powstała wraz z całym kompleksem położonym nad jeziorem. Galeria ma dwa piętra i jest jedną z większych galerii w Poznaniu. Mieszkańcy lubią prosty układ i nieskomplikowane korytarze, więc wszystko można szybko znaleźć. Ponieważ galeria znajduje się tuż nad jeziorem, ruch może być tutaj dość duży, zwłaszcza podczas wakacji. Dla pasjonatów organizowane są wtedy ciekawe atrakcje, seminaria, zawody sportowe i konferencje.

Galeria Plaza – To najstarsza galeria w Poznaniu, położona na obrzeżach miasta. Mimo to nadal cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców, a sklepów w środku jest coraz więcej. To jedna z najcichszych galerii w mieście, w której nigdy nie znajdziesz tłumów. Może dlatego wiele osób wybiera na sobotnie zakupy, centrum handlowego bliżej centrum miasta.

Avenida – Najnowsza galeria, bezpośrednio połączona z Dworcem Głównym w Poznaniu. Jest to również jedna z większych galerii w mieście. Nie brakuje tam wydzielonych pięter, na których można zjeść pyszny obiad. Do wyboru jest wiele restauracji i barów z przekąskami, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Bliskość dworca sprawia, że ​​przez galerię wciąż przewija się wiele osób. Ruch widać nawet wczesnym rankiem i wieczorem, kiedy galeria zbliża się do zamknięcia.

Galeria Posnania – To powstająca galeria, która będzie największym centrum handlowym w mieście, drugim co do wielkości w Polsce. Oprócz popularnych sklepów, znajdzie się tu również dedykowana aleja z luksusowymi sklepami znanych marek. Ponadto będzie basen, siłownia i kino. Galeria Posnania jest bardzo konkurencyjna w stosunku do Galerii Malta ze względu na bliskie sąsiedztwo. Mówiło się o przekształceniu Malty w hotel, biurowiec czy wielopoziomowy parking, ale to tylko spekulacje, a żadne konkretne decyzje nie zostały podjęte.

Ile jest centrum handlowych w Poznaniu?

Jeśli chodzi o liczbę obiektów handlowych Poznań zajął drugie miejsce. W stolicy Wielkopolski znajduje się 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni 690 000 metrów kwadratowych. Jest to naprawdę potężna liczba, patrząc na to, że w galeriach cały czas możemy znaleźć tłumy osób.

Do jakiej galerii w Poznaniu wybrać się ze znajomymi?

Stary Browar w Poznaniu to nowoczesne centrum handlowe i prawdziwe centrum kulturalno-edukacyjne, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Tutaj możesz zrobić zakupy w ponad 200 sklepach, skosztować wykwintnego jedzenia, doświadczyć sztuki i wspaniałego designu, wziąć udział w licznych warsztatach i wydarzeniach takich jak koncerty, pokazy czy poznać ciekawych ludzi. Sztuka w Starym Browarze to nie tylko rzeźby, instalacje i wspaniała architektura. Pójście do Starego Browaru to idealny sposób aby spędzić czas ze znajomymi.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Na czasie

Polecane