Zatrzymano poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

Zatrzymano poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

Policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym skutecznie zrealizowali Europejski Nakaz Aresztowania wobec 58-letniego mężczyzny poszukiwanego za przestępstwa narkotykowe na terenie Niemiec. Informacje o poszukiwanym przekazała niemiecka strona, a akcja zakończyła się sukcesem wieczorem 4 października.

Zatrzymany był poszukiwany za przestępstwa narkotykowe

Funkcjonariusze ustalili trasę poruszania się poszukiwanego i podjęli interwencję na trasie S11. Zatrzymano samochód, którym kierował poszukiwany mężczyzna, a następnie doprowadzono go do jednostki Policji. W kolejnych dniach 58-latek stanął przed Prokuraturą i Sądem Okręgowym w Poznaniu, gdzie zastosowano wobec niego tymczasowy areszt do czasu podjęcia decyzji dotyczącej ewentualnej ekstradycji.

Mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji podkreśliła, że codziennie policjanci prowadzą działania mające na celu zatrzymanie osób poszukiwanych przez organy ścigania. Poszukiwania obejmują różne kategorie przestępstw, a funkcjonariusze angażują się zarówno w przypadki poważne, jak i te pozornie mniejszej wagi. Listy gończe, Europejskie Nakazy Aresztowania oraz zarządzenia sądowe są podstawą do działań poszukiwawczych.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Na czasie

Polecane

Jak skutecznie rekrutować specjalistów?

Jak skutecznie rekrutować specjalistów?

Proces rekrutacji specjalistów jest kluczowy dla każdej firmy, która pragnie osiągnąć sukces i rozwijać się w konkurencyjnym środowisku. W Poznaniu, gdzie rynek pracy dynamicznie się