Zmiany w organizacji ruchu w centrum Poznania

Zmiany w organizacji ruchu
fot. pim.poznan.pl

W centrum Poznania rozpoczną się prace związane z otwarciem tras tramwajowych, które wpłyną na organizację ruchu zarówno dla kierowców, jak i pasażerów komunikacji miejskiej.

Zmiany w ruchu drogowym i tramwajowym

W nocy z 1 na 2 grudnia w Poznaniu rozpocznie się montaż nakładek torowych na ulicach por. Janiny Lewandowskiej i 23 Lutego, co spowoduje zmiany w ruchu drogowym i tramwajowym. Wyłączone zostaną odcinki dróg i parkingi, a ruch kołowy w niektórych miejscach będzie ręcznie kierowany. Wprowadzone zostaną także objazdy dla tramwajów, które nie będą mogły kursować przez centrum w trakcie prac. Dodatkowo, planowane są prace naprawcze torowiska na ul. Strzeleckiej i ul. Rybaki.

Zmiany w ruchu drogowym i tramwajowym
fot. pim.poznan.pl

Planowane prace i ich wpływ na ruch w mieście

Prace związane z przyłączaniem nowych sieci trakcyjnych do już istniejących oraz testy tramwajowe wymagają wyłączenia napięcia, co wpłynie na ruch tramwajowy w centrum. MPK Poznań wykorzysta ten czas na naprawę torowiska. Miasto Poznań dąży do wznowienia ruchu tramwajowego przez centrum oraz na zmodernizowanej trasie kórnickiej przed świętami Bożego Narodzenia, minimalizując tym samym niedogodności dla mieszkańców i odwiedzających.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Na czasie

Polecane