Kładka pieszo-rowerowa nad Wartą – nowe połączenie Poznania i Owińsk

Kładka pieszo-rowerowa nad Wartą
fot. Adam Jastrzębowski

Nowa kładka pieszo-rowerowa nad Wartą już funkcjonuje, ułatwiając mieszkańcom Poznania i Owińsk dostęp do malowniczych terenów wypoczynkowych. Inwestycja o wartości 27 mln zł została udostępniona 18 lipca br., jednak oficjalne uroczystości związane z jej otwarciem planowane są na weekend 28-30 lipca. Kładka, której długość wynosi 200 m, składa się z trzech przęseł o konstrukcji podwieszonej z betonowym mostem o długości 133,7 m.

Projekt urządzenia kładki nad Wartą ma na celu stworzenie nowego połączenia pomiędzy obiema miejscowościami oraz umożliwienie pieszym i rowerzystom komfortowego przemieszczania się między nimi. Co istotne, przeprawa powstała na wysokości zespołu poklasztornego cysterek w Owińskach, co nadaje całości unikalny i urokliwy charakter.

Jednym z największych atutów nowej kładki jest obecność wieży z dwiema platformami widokowymi, które znajdują się na wysokościach 12 i ponad 20 m. Dzięki nim mieszkańcy oraz odwiedzający będą mieli okazję podziwiać malownicze krajobrazy i panoramę Warty z poziomu koron drzew, co na pewno stanie się wyjątkowym przeżyciem dla miłośników natury.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Na czasie

Polecane