Sport w Poznaniu

Towarzystwo Gimnastyczne “Sokół” w Poznaniu był jedną z pierwszych tego typu sportową organizacją powstałą w 1886 roku. Na samym początku powstania organizacji członkowie uprawiali tylko gimnastykę, potem powstała sekcja rowerowa. Po 1900 roku kobiety mogły też aktywnie ćwiczyć powstał wtedy “Oddział kobiet gimnastykujących”. W okresie 1904 roku pojawiały się kolejne sekcje sportowe. W okresie międzywojennym w poznańskim Sokole zaczęto uprawiać wiele dyscyplin sportowych.
Poznań ma ogromną przeszłość wioślarską, szczególnie w dwudziestoleciu międzywojennym, kiedy to działających było aż osiem klubów wioślarskich.
W tej chwili w Poznaniu dzieje się wiele imprez sportowych, na które przychodzi wielu ludzi.
W ostatnim czasie w Poznaniu odbyło się aż szesnaście międzynarodowych imprez sportowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem.
Od 2006 roku przez miasto przejeżdża Tour de Pologne, a w 2012 Poznań był jednym z organizatorów Euro 2012.
KKS LECH Poznań jest bardzo utytułowaną drużyną w mieście. Drużyna ta zdobyła siedmiokrotnie Mistrza Polski, jest pięciokrotnym zdobywcą Pucharu Polski, oraz sześciokrotnym zdobywca Superpucharu Polski.

Sporty wodne w naszym mieście


Dzięki dogodnemu położeniu Poznania na Pojezierzu Wielkopolskim oraz nad rzeką Wartą.
Mieszkańcy dzięki temu mogą spokojnie uprawiać sporty wodne takie jak wioślarstwo, kajakarstwo i wiele innych.
W Poznaniu odbywają się w sposób ciągły Mistrzostwa Świata w kajakarstwie oraz wioślarstwie.
Sporty ekstremalne w Poznaniu
W naszym mieście jest wiele możliwości podniesienia swojej adrenaliny, dzięki wielu miejsc, które oferują dużą rozrywkę. Wiele klubów sportowych to fundację. Ile trwa założenie fundacji? Naprawdę niewiele, a klub sportowy może być dobrym miejscem dla dzieci i młodzieży.
Możemy się nauczyć się nurkować, jest też sekcja wspinaczkowa, oraz rajdy ekstremalne.

Sport dla studenta


Studenci w Poznaniu mają duże możliwości uprawiania sportu w tym mieście.
Każdy ma możliwość zapisać się do klubu, gdzie mogą być w sekcjach takich jak judo, koszykówka, karate i wiele innych. Dzięki temu swój wolny czas studenci mogą poświęcić na uprawianie sportu i rozwijaniu swojej sylwetki.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na czasie

Polecane

Czym są targi Rybomania?

Czym są targi Rybomania?

Rybomania to jedne z najważniejszych wydarzeń wędkarskich w całej Europie. Cechą charakterystyczną tego wydarzenia jest fakt, że odbywa się w kilku miastach Polski. Na targach

Lato w Poznaniu

Co robić latem w Poznaniu?

Zbliżające się wakacje pozwolą odpocząć i nabrać sił po wyjątkowo ciężkim roku szkolnym. Dlatego jeśli nie masz planów podróży, warto odwiedzić miasto Poznań. Wakacje w

Kluby w Poznaniu

Jakie są najlepsze kluby w Poznaniu?

Poznań to miasto położone w zachodniej Polsce. Charakteryzuje się niepowtarzalnym klimatem, wszechobecną kulturą i zabytkami, których nie można przegapić. Dla wielu Poznań to miasto kojarzone

Remonty w Poznaniu

Kiedy skończą się remonty w Poznaniu?

Poznań już od dłuższego czasu pochłonięty jest w remontach. Nic więc dziwnego, że duża część turystów, aktualnie omija te rejony. Jak się okazuje, główne prace