Sport w Poznaniu

Towarzystwo Gimnastyczne “Sokół” w Poznaniu był jedną z pierwszych tego typu sportową organizacją powstałą w 1886 roku. Na samym początku powstania organizacji członkowie uprawiali tylko gimnastykę, potem powstała sekcja rowerowa. Po 1900 roku kobiety mogły też aktywnie ćwiczyć powstał wtedy “Oddział kobiet gimnastykujących”. W okresie 1904 roku pojawiały się kolejne sekcje sportowe. W okresie międzywojennym w poznańskim Sokole zaczęto uprawiać wiele dyscyplin sportowych.
Poznań ma ogromną przeszłość wioślarską, szczególnie w dwudziestoleciu międzywojennym, kiedy to działających było aż osiem klubów wioślarskich.
W tej chwili w Poznaniu dzieje się wiele imprez sportowych, na które przychodzi wielu ludzi.
W ostatnim czasie w Poznaniu odbyło się aż szesnaście międzynarodowych imprez sportowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem.
Od 2006 roku przez miasto przejeżdża Tour de Pologne, a w 2012 Poznań był jednym z organizatorów Euro 2012.
KKS LECH Poznań jest bardzo utytułowaną drużyną w mieście. Drużyna ta zdobyła siedmiokrotnie Mistrza Polski, jest pięciokrotnym zdobywcą Pucharu Polski, oraz sześciokrotnym zdobywca Superpucharu Polski.

Sporty wodne w naszym mieście


Dzięki dogodnemu położeniu Poznania na Pojezierzu Wielkopolskim oraz nad rzeką Wartą.
Mieszkańcy dzięki temu mogą spokojnie uprawiać sporty wodne takie jak wioślarstwo, kajakarstwo i wiele innych.
W Poznaniu odbywają się w sposób ciągły Mistrzostwa Świata w kajakarstwie oraz wioślarstwie.
Sporty ekstremalne w Poznaniu
W naszym mieście jest wiele możliwości podniesienia swojej adrenaliny, dzięki wielu miejsc, które oferują dużą rozrywkę. Wiele klubów sportowych to fundację. Ile trwa założenie fundacji? Naprawdę niewiele, a klub sportowy może być dobrym miejscem dla dzieci i młodzieży.
Możemy się nauczyć się nurkować, jest też sekcja wspinaczkowa, oraz rajdy ekstremalne.

Sport dla studenta


Studenci w Poznaniu mają duże możliwości uprawiania sportu w tym mieście.
Każdy ma możliwość zapisać się do klubu, gdzie mogą być w sekcjach takich jak judo, koszykówka, karate i wiele innych. Dzięki temu swój wolny czas studenci mogą poświęcić na uprawianie sportu i rozwijaniu swojej sylwetki.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Na czasie

Polecane

Korzyści związane z automatyzacją w nawożeniu roślin!

Korzyści związane z automatyzacją w nawożeniu roślin!

Automatyzacja nawożenia roślin to nowoczesne rozwiązanie, które przyczynia się do optymalizacji procesów uprawowych i zwiększenia efektywności produkcji rolniczej. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, możliwe jest dokładne

zdrowie pracownika

Zdrowie pracownika – jak o nie dbać?

W dzisiejszych czasach zdrowie pracownika staje się coraz ważniejszym tematem zarówno dla pracodawców, jak i dla samych zatrudnionych. Dbając o zdrowie psychiczne i fizyczne, możemy