Poznaj atrakcje Poznania

Poznaj atrakcje Poznania

Poznań, stolica Wielkopolski, pełna jest fascynujących atrakcji, które przykuwają uwagę zarówno mieszkańców, jak i turystów. Ciesz się urokami miasta, odkrywając unikalne zabytki, smakując wyjątkowe specjały kulinarne i doświadczając niezapomnianych przygód. Oto kilka must-see miejsc w Poznaniu:

Zobacz koziołki w samo południe na Starym Rynku

W centralnej części Starego Rynku wznosi się najpiękniejszy na północ od Alp renesansowy ratusz. Co dzień o godzinie 12 w południe, na wieżyczce nad zegarem, otwierają się drzwiczki, a zegar wydaje dźwięk i ukazują się dwa koziołki. To widowisko jest nawiązaniem do legendy, która wiąże się z pojawieniem się koziołków na ratuszowej wieży. Nie martw się, jeśli nie zdążysz na godzinę 12 – drugi pokaz odbywa się o godzinie 15. Możesz także zrobić sobie zdjęcie z koziołkami przy rzeźbie na Placu Kolegiackim.

Spróbuj rogala świętomarcińskiego

Rogal świętomarciński to wyjątkowy wypiek, którego tradycja sięga XIX wieku. Powstaje z ciasta półfrancuskiego i nadzienia z białego maku oraz bakalii. Jest jednym z najsłynniejszych polskich wypieków, a jego produkcja jest chroniona unijnym certyfikatem i odbywa się tylko w Wielkopolsce. 11 listopada, podczas odpustu w parafii Św. Marcina, poznaniacy i licznie zjeżdżający goście jedzą około 250 ton rogali, czyli około 1,25 miliona sztuk! Aby poznać tajniki wypieku i historię rogali świętomarcińskich, warto odwiedzić Rogalowe Muzeum Poznania, gdzie można również samodzielnie upiec ten smakołyk.

Przejedź się kolejką parkową „Maltanką”

Wzdłuż północnego brzegu Jeziora Maltańskiego biegnie kolejka parkowa „Maltanka”, która cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród dzieci. Ta około 3,8-kilometrowa trasa umożliwia podróż do Nowego Zoo. Kolejka kursuje codziennie od końca kwietnia do końca września. Czasami, w wybranych weekendach, ciągnięta jest przez zabytkowy parowóz Borsig z 1925 roku. Niezapomniane przeżycie dla miłośników kolejnictwa!

Odwiedź Stary Browar

Stary Browar to nie tylko centrum handlu, ale także unikalne miejsce, gdzie spotykają się sztuka, kultura i zakupy. Znajduje się w zabytkowej kamienicy, a w jej wnętrzach znajdują się sklepy, ogródki, kluby, park, centrum sztuki i hotel. Stary Browar zdobył wiele nagród, w tym wyróżnienie za najlepsze centrum handlowe na świecie w kategorii obiektów średniej wielkości.

Zwiedź dawny Zamek Cesarski

Dawny Zamek Cesarski to wyjątkowe miejsce, które powstało na początku XX wieku dla cesarza Wilhelma II. Po I wojnie światowej zamek pełnił różne funkcje, a nawet był oficjalną kwaterą Adolfa Hitlera podczas II wojny światowej. Obecnie jest to obiekt kulturalny, w którym można podziwiać różnorodne wystawy, filmy i teatr animacji dla dzieci.

Poznaj Stary Rynek

Stary Rynek w Poznaniu to serce miasta i miejsce, które musisz odwiedzić. Ratusz, domy budników i pałac Mielżyńskich tworzą niezapomniany widok. Na Rynku znajduje się słynny ratusz, który zdobią koziołki. To miejsce, które zachwyca i ma niepowtarzalny klimat.

Poznań oferuje wiele atrakcji, które zapadną w pamięć na długo. Odkryj piękno tego miasta, zanurz się w jego historii, ciesz się wyjątkowymi smakami i spędź niezapomniane chwile podczas wizyty w Poznaniu!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Na czasie

Polecane

poznań na weekend

Zwiedzanie Poznania na weekend

Poznań, miasto o bogatej historii i kulturowej różnorodności, jest idealnym miejscem na weekendowy wypad. Od Starego Rynku po malownicze okolice, Poznań kryje wiele atrakcji, które